EBYS EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI ;
 
 
 
İdaremizde  uygulanmasına 01.01.2010 tarihinde başlanılan İçişleri Bakanlığı görev ve sorumluluğunda yürütülen e-içişleri sistemini İdaremize yeni başlayan personele tanıtmak ve personelin e-içişleri sistemine en kısa sürede uyum ve adaptasyonunu sağlamak amacıyla eğitim verildi.

e-İçişleri Proje Yöneticisi ve Bilgi İşlem Sorumlusu Serkan SAYAOĞLU tarafından İdaremizde yeni başlayan personele  yönelik olarak, 03/07/2018 - 06/07/2018 tarihleri arası 24 saat süreli olarak   sabah 09:00-12:00 saatleri ile öğleden sonra 13:00-16:00 saatleri arasında İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda  e-içişleri,  EBYS (Elektronik Belge Yönetimi Sistemi) ve yerel yönetim modülleri, Elektronik ortamda yazışma yapılması, karşılaşılan sorunlar ve sistem üzerinde yapılan yenilikler hakkında hizmet içi eğitim  verildi.

Genel Sekreter Vekili Sayın  Ramazan SÜMER eğitimle ilgili olarak yaptığı açıklamada ;
EBYS’nin zaman tasarrufu, güvenlik, hız, verimlilik, arşivleme ve tasfiye acısından fayda sağladığını belirterek, e-İçişleri projesi olarak bilinen, kurumlardaki yazışmaların elektronik ortamda yazılıp imzalanması ve bu güne kadar hem kağıt ortamında hem de elektronik ortamda birlikte yapılan yazışmaların artık sadece elektronik olarak yapılacak olması sebebiyle konu hakkında İl Özel İdaresi personeli bilgilendirilerek  görülen eksiklikler giderilmiştir. Böylelikle İl özel idaremiz birimlerimizde çalışmakta olan personelimiz, EBYS programını kullanmaya hazır hale getirildi . Elektronik Belge Yönetimi Sistemi (EBYS) Kuruluşumuzdaki faaliyetlerin kayıt altına alması, bu bilgilerin paylaşılması ve personelin, her zaman, her yerden kolaylıkla ulaşabileceği şeffaf, verimli ve sade bir Kurum yapısı hedeflenmiştir. Ayrıca Bakanlığımızın sistem içinde yer alan Yerel Yönetim Modülleri hakkında da personel bilgilendirildi dedi.

 EBYS projesi kapsamında Genel Sekreter Vekilimiz Sayın Ramazan SÜMER eğitime katılan personellere sertifikalarını vererek çalışma hayatlarında başarılarının devamını diledi.
 
 
 
 


 


 
Kilis İl Özel İdaresi - Web Master Serkan SAYAOĞLU
 e-Posta : ozelidare@kilisozelidare.gov.tr
KİLİS İL ÖZEL İDARESİ
ÖNCÜPINAR MAHALLESİ TİBİLEVLERİ YANI ÇEVRE YOLU ÜZERİ
 ÖZEL İDARE GSM : 0536 382 26 00 - 0348 813 99 68 - 69 / Fax : 0348 813 26 95
Tüm Hakları Saklıdır © 2016